Twórcy największych internetowych sukcesów spotykają się w Polsce

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Już po raz drugi do Polski przyjeżdżają twórcy największych i najbardziej dochodowych przedsięwzięć w Internecie, takich jak Google, LinkedIn, AltaVista czy Monster.com, aby porozmawiać na temat przyszłości i możliwości rynku internetowego w tej części Europy.

Już po raz drugi do Polski przyjeżdżają twórcy największych i najbardziej dochodowych przedsięwzięć w Internecie, takich jak Google, LinkedIn, AltaVista czy Monster.com, aby porozmawiać na temat przyszłości i możliwości rynku internetowego w tej części Europy.

Gospodarka elektroniczna w Polsce, rozwija się szybciej niż pozostałe branże, tempo jej wzrostu w ciągu kilku kolejnych lat będzie dwukrotnie większe niż tempo wzrostu PKB. Polski biznes elektroniczny jest drugim największym rynkiem internetowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Drzemie w nim duży potencjał inwestycyjny, dlatego przyciąga znane nazwiska i największe firmy.

Do Polski przyjedzie e-biznesowa liga mistrzów, przedsiębiorcy, którzy zarządzają największymi biznesami internetowymi na świecie. Okazją do spotkania będzie międzynarodowa konferencja „e-nnovation – more than experience” organizowana w dniach 10-11 października w Poznaniu przez Grupę Allegro. Do Polski przyjedzie Don Dodge, twórca pierwszej wyszukiwarki internetowej AltaVista, były dyrektor ds. rozwoju w Microsoft, który obecnie zarządza i doradza developerom projektującym dla Google. Na e-nnovation będzie można spotkać także Erica Ly – współzałożyciela LinkedIn, najpopularniejszego społecznościowego serwisu biznesowego skupiającego ponad 100 mln użytkowników na całym świecie, który w tym roku debiutował na nowojorskiej giełdzie. Wśród gigantów biznesu internetowego obecny będzie Jeff Taylor, założyciel i dyrektor zarządzający Monster.com. Jest to największy na świecie serwis rekrutacyjny, który obecnie działa w 30 krajach i miesięcznie odwiedza go przez 30 milionów użytkowników.– E-nnovation to spotkanie doświadczonych praktyków, a także przedsiębiorców, którzy chcą się angażować i inwestować w gospodarkę elektroniczną w Europie Środkowo-Wschodniejmówi Alex Barrera, hiszpański inwestor i doradca w zakresie e-biznesu.Polska jest bardzo aktywnym graczem na europejskim rynku internetowym, dlatego już po raz kolejny przedstawiciele największych marek przyjeżdżają tu, aby rozmawiać o rozwoju tej części gospodarkimówi Magdalena Krukowska Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Grupy Allegro.W tym roku spodziewamy się około 500 gości, przedstawicieli branży z Europy Środkowo-Wschodniej, inwestorów, dyrektorów zarządzających w branży retail,  którzy chcą zdobywać nowe kanały sprzedaży, a także właścicieli sklepów internetowych, dostawców rozwiązań i technologii wspierających aktywność w sieci – dodaje.Podczas konferencji e-nnovation poruszane będą tematy związane z nowymi trendami w handlu, w sieci, płatnościami online czy technologiami mobilnymi – jak je wykorzystywać i przełożyć na realny zysk dla swojej firmy. Będzie także mowa o inwestowaniu w biznes internetowy na przykładzie gigantów z Doliny Krzemowej, między innymi IBM czy LinkedIn.Więcej informacji o konferencji na stronie http://e-nnovation.pl/

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem