Uroczyste otwarcie Inkubatora Technologicznego

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Po 521 dniach budowy, Inkubator Technologiczny Kieleckiego Parku Technologicznego otwiera swoją działalność. Nowoczesny i doskonale wyposażony budynek Inkubatora jest już gotowy, by przyjąć pod swój dach nowatorskie pomysły na biznes.

Po 521 dniach budowy, Inkubator Technologiczny Kieleckiego Parku Technologicznego otwiera swoją działalność. Nowoczesny i doskonale wyposażony budynek Inkubatora jest już gotowy, by przyjąć pod swój dach nowatorskie pomysły na biznes.

Przy budowie Inkubatora pracowało 100 osób, zużyto 550 m2 paneli aluminiowych oraz 1 400 m2 szkła termoizolacyjnego.  Wszystkie okna w fasadach aluminiowych – wysuwane są równolegle do płaszczyzn fasad i powstały w unikatowym systemie SCHÜCO AWS 102. Pokrycie dachowe o powierzchni 1200 m2 nad całym budynkiem wykonane jest z odpornej na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne blachy tytanowo – cynkowej grubości 0,7 mm. Obiekt jest bardzo nowoczesny i doskonale dostosowany do potrzeb przyszłych lokatorów. Posiada 600 punktów dostępowych do Internetu, do wykonania których użyto 200 km przewodów sieciowych. Dla lokatorów udostępniono również bezprzewodowy dostęp do Internetu WiFi w 5 punktach. Budynek charakteryzuje się modernistyczną architekturą, którą zaprojektował Zespół Projektowy AMD Marek Dubiel z Jaworzna, zaś Wykonawcą obiektu była kielecka firma Dorbud S.A.

Oficjalne otwarcie nowo powstałej infrastruktury Kieleckiego Parku Technologicznego  odbędzie się 16 listopada 2011 r. w godzinach 10:30 – 12:30. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz Miasta i Województwa Świętokrzyskiego, oraz wszyscy Ci, którzy przyczynili się do powstania Inkubatora Technologicznego. Podczas uroczystości uczestnicy zapoznają się z infrastrukturą przeznaczoną do wspierania przedsiębiorczości w regionie. Oprócz zwiedzania budynku, będzie można poznać firmy, które od listopada 2011 r. wprowadziły  się do Inkubatora. Przedsiębiorstwa te pozytywnie przeszły etap rekrutacji i otrzymały zgodę na ulokowanie się w Parku. Oprócz doskonale przygotowanych powierzchni biurowych, otrzymają pakiet usług okołobiznesowych, w tym m.in. doradztwo  i szkolenia z zakresu rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, dostęp do pomieszczeń wspólnych, media, dostawę telefonu i szerokopasmowego Internetu, ochronę obiektu oraz wiele innych. Chlubą Inkubatora jest również bardzo nowoczesne i w pełni wyposażone Centrum Konferencyjne.

Uroczyste otwarcie Inkubatora Technologicznego odbędzie się w ramach IV edycji Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej, skierowanych do przedsiębiorczych mieszkańców województwa świętokrzyskiego, w szczególności studentów i pracowników naukowych. Będą oni mogli wziąć udział w konferencji otwierającej oraz w panelach warsztatowo – szkoleniowych. Trenerzy przygotują uczestników do stawiania pierwszych kroków w biznesie, nauczą jak wykreować wizerunek zarówno swój jak i reprezentowanej firmy, oraz przygotują do rozmowy z inwestorem.

Więcej informacji na www.technopark.kielce.pl

Program uroczystości dostępny na stronie http://www.technopark.kielce.pl/pl/projekty/akademia_kreatywnej_przedsiebiorczosci_akademckiej/program_kdpa

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem