W 48 godzin może powstać nawet kilkadziesiąt wartościowych aplikacji internetowych. Gdzie? Podczas Hackfest

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Hackfest to maraton programistyczny, który odbył się w tym roku równolegle w Poznaniu, Bielsku-Białej i online. W imprezie wzięło udział 90 osób, które przez 48 godzin – bo tyle trwa maraton – stworzyły 30 aplikacji internetowych.

Hackfest to maraton programistyczny, który odbył się w tym roku równolegle w Poznaniu, Bielsku-Białej i online. W imprezie wzięło udział 90 osób, które przez 48 godzin – bo tyle trwa maraton – stworzyły 30 aplikacji internetowych.

Najlepsze aplikacje wybierali zarówno Internauci (przez 5 dni oddano ponad 2300 głosów) jak i zaproszeni Jurorzy (dziennikarze, biznesmeni, freelancerzy).

Najlepszą aplikacją w głosowaniu eksperckim została aplikacja wspomagająca pracę przychodni lekarskiej Connecterio . Dwóch Maćków i Adam z Łodzi na pomysł swojej aplikacji wpadli podczas 200.tu kilometrowej drogi do Poznania – uznali, że konsultacje wyników badań czy wstępna diagnoza przez Internet mogą dla wielu ludzi bardziej dostępne.

Drugie i trzecie miejsce zajęły: serwis do pracy nad pomysłami Conceptr.net, stworzony przez studentów Politechniki Poznańskiej oraz Borrower – aplikacja mobilna przypominająca o pożyczonych przedmiotach. Conceptr.net zdominował kategorie dodatkowe dot. designu i kreatywnego interfejsu.

Najlepszą inspiracją na wartościowe aplikacje jest samo życie co potwierdza wygrana serwisu zabio.re w kategorii “aplikacja najbardziej ułatwiająca życie”. Michałowi z Wrocławia i Pawłowi z Gdańska tak znudziło się czasochłonne umawianie na przejazdy ze znajomymi, że stworzyli mobilną aplikację bazującą na sieci znajomych z facebooka rozwiązującą ten problem. W ramach walki o głosy Internautów, Twórcy, nakręcili i opublikowali na YouTube teaser projektu, zachęcający Internautów do poparcia.

Serca i kliki Internautów zebrały projekty DotRebb, Songbox oraz omawiany już zabio.re. DotRebb to projekt do monitorowania skradzionego sprzętu. W przypadku ustawienia stanu “skradziony” przez właściciela oprogramowanie potrafi zrobić zdjęcie kamerą internetową złodziejowi i przesłać je – wraz z numerem IP. Songbox to wg Twórców “portal skierowany do miłośników muzyki, którzy w szybki sposób chcą poznać nowe utwory lub dzielić się swoimi perełkami z innymi.”

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, partner strategiczny Hackfestu, na codzień inwestujący w perspektywiczne projekty internetowe, w ramach własnego programu Inkubator Innowacji wytypował dwa projekty, które mają szansę na preinkubację i dofinansowanie start-upu kwotą nawet do 800.000 zł. Wyróżnione zostały wspomniana już aplikacja Zabio.re oraz Be Awesome – aplikacja której inspirację stanowił problem rzucenia palenia a ogólnym założeniem jest motywowanie do działania, poprzez mówienie o swoim celu.

Przedstawione projekty to tylko 10% pomysłów, które powstały podczas Hackfestu zorganizowanego po raz trzeci przez Fundację Polak 2.0. Katalog aplikacji znajduje się na stronie HackFest.pl – pod każdym projektem można się wypowiedzieć, dając młodym przedsiębiorcom cenne wskazówki jak powinni rozwijać swój projekt. Kolejny Hackfest już jesienią!

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem