Warsaw Startup Weekend #2 już w listopadzie!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Po entuzjastycznie przyjętej pierwszej edycji, Startup Weekend ponownie zagości w Warszawie. Kolejna odsłona startupowego maratonu odbędzie się 18-20 listopada w Soho Factory.

Po entuzjastycznie przyjętej pierwszej edycji, Startup Weekend ponownie zagości w Warszawie. Kolejna odsłona startupowego maratonu odbędzie się 18-20 listopada w Soho Factory.

Druga edycja Warsaw Startup Weekend odbędzie się 18 – 20 listopada. Dzięki uprzejmości funduszu Black Lion NFI S.A. będzie ona miała miejsce w Soho Factory na warszawskiej Pradze, w świeżo odremontowanej hali przygotowanej specjalnie do tego typu wydarzeń. Startup Weekend to impreza trwająca 54 godziny, podczas której programiści, graficy oraz specjaliści od marketingu i biznesu spotykają się w jednym miejscu by tworzyć internetowe startupy. Kolejna warszawska edycja imprezy będzie wyjątkowa, gdyż odbędzie się w podczas trwania „Global Entrepreneurship Week”. Zwycięzcy wszystkich odbywających się w tym czasie Startup Weekendów wezmą udział w prestiżowym konkursie Global Startup Battle.Na czym polega Startup Weekend? Zasady tego 54 godzinnego maratonu są proste. W piątek wieczorem każdy uczestnik może zaprezentować swój pomysł i zbudować zespół, który będzie nad nim pracował. Spośród nich w głosowaniu zostanie wyłonionych 20 startupów, które będą rozwijane podczas weekendu. Od soboty zespoły będą wspierane przez liczne grono mentorów. które w znacznie większym stopniu niż podczas pierwszej edycji będzie składać się z osób spoza Polski. Będą miały miejsce także prelekcje wygłoszone przez gości specjalnych. W niedzielę wieczorem impreza zakończy się się uroczystą prezentacją projektów, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone przez sędziów, mentorów oraz publiczność. Całe wydarzenie będzie odbywać się w języku angielskim.

Startup Weekend to przede wszystkim niesamowita atmosfera i energia, udzielająca się wszystkim uczestnikommówi Ola Sitarska, nagrodzona na pierwszym SWWAW za projekt MyGuidieMentorzy, sędziowie i organizatorzy non stop motywują Cię do pracy. Po 54 godzinach bez snu, bez odpoczynku za to z super wysokim poziomem adrenaliny wychodzisz na scenę i pokazujesz swój produkt. To niesamowite uczucie, którego powinna doświadczyć każda osoba, która chce robić startupy.Organizatorzy zapewnią uczestnikom najlepsze z możliwych warunki do pracy – przez cały czas  trwania imprezy będzie dostępny catering, a najwytrwalsi startupowcy będą mogli pracować w Soho Factory przez całą imprezę, leżąc na hamakach i pijąc piwo z Browaru Czarnków oraz Browaru KormoranSprzedaż biletów na SWWAW już ruszyła. Bilety dostępne są w cenie 49 euro i można je kupić na: warsaw.startupweekend.org

Głównym organizatorem SWWAW jest Łukasz Młodyszewski (hardGamma Ventures) wspierany przez organizatorów pierwszej edycji czyli: Krzysztofa Kowalczyka (UBIK BC), Konrada Latkowskiego (BrandStyle) oraz Kamilę Sidor (GammaRabels). Śledźcie nas na Twitterze i Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o mentorach, nagrodach i przewidzianych atrakcjach. Twitter: @swwaw #swwawFacebook: www.facebook.com/swwaw

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem