Warsaw Startup Weekend – wszystkie bilety zostały sprzedane!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Startup Weekend to międzynarodowy format imprezy. Co weekend odbywa się od kilku do kilkunastu imprez w różnych miastach naszego globu. Celem tego 54-godzinnego spotkania jest…

Startup Weekend to międzynarodowy format imprezy. Co weekend odbywa się od kilku do kilkunastu imprez w różnych miastach naszego globu. Celem tego 54-godzinnego spotkania jest stworzyć fundamenty startupu, pozyskać partnerów w postaci programisty, grafika czy marketingowca oraz, co chyba najważniejsze zweryfikować czy co rynek myśli o naszym pomyśle. Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy rozwijają się, uczą się organizować prace w grupie, rozwijają swoje pomysły pod okiem mentorów.

Między 13 a 15 maja odbędzie się pierwszy Startup Weekend w Warszawie. Organizatorem i pomysłodawcą przeniesienia imprezy na Polski grunt jest UBIK Business Consulting, a głównym patronem medialnym Antyweb.pl. Wśród sponsorów warszawskiej edycji będzie między innymi Microsoft oraz HackFwd. Zgodnie ideą imprezy, organizatorzy przewidują nie więcej niż 100 uczestników. Wśród nich powinni się znaleźć developerzy, specjaliści od marketingu, użyteczności, komunikacji oraz graficy.

Pierwszego dnia imprezy odbywają się prelekcje zaproszonych gości oraz prezentacje projektów, z którymi przychodzą uczestnicy. Każdy ma 90 sekund na zaprezentowanie swojego pomysłu i przekonanie do niego innych uczestników. Po zakończeniu prezentacji przystępuje się do tworzenia grup. Aby dany projekt był rozwijany przez weekend grupa musi mieć minimum trzech uczestników czyli pomysłodawca musi pozyskać jeszcze minimum 2 osoby. Jeżeli pomysłodawcą jest np. specjalista od marketingu, wskazane jest, aby pozyskał developera oraz grafika. Aby wspomóc integracje po zakończeniu oficjalnej części organizatorzy przewidują mała imprezę 🙂

Od sobotniego poranka zaczyna się magia! Sformuowane drużyny przystępują do działania. Mają cały dzień aby przygotować plan rozwoju projektu i zacząć wdrażać go w życie. Co więcej, przez cały czas mogą się konsultować z obecnymi na sali mentorami. Taką samą możliwość maja także w niedzielę, jednak tylko do godziny 15, kiedy to nastąpi rozliczenie grup z pracy. Każda grupa ma okazję zaprezentować swój pomysł i powalczyć o miano najlepszego projektu pierwszego Warsaw Startup Weekend.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem