Way2A – startuje międzynarodowy portal podróżniczy

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Way2A to interaktywna platforma społecznościowa dla zagranicznych i polskich pasjonatów podróży. Wszyscy, którzy lubią zwiedzać nowe kierunki i dzielić się doświadczeniami z innymi, mogą już testować możliwości serwisu. Do końca kwietnia way2A będzie dostępny w 6 wersjach językowych.

Way2A to interaktywna platforma społecznościowa dla zagranicznych i polskich pasjonatów podróży. Wszyscy, którzy lubią zwiedzać nowe kierunki i dzielić się doświadczeniami z innymi, mogą już testować możliwości serwisu. Do końca kwietnia way2A będzie dostępny w 6 wersjach językowych.

Way2A to platforma oparta na nowoczesnych technologiach. Zawiera systemy nawigacji gps i ich odwzorowanie na mapie, daje możliwości prowadzenia mikro blogów i dzienników podróży. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy lubią eksplorować nowe kierunki i podążają własnymi nieutartymi ścieżkami.

Dzięki nowo powstającemu serwisowi, wszyscy pasjonaci podróży będą mogli:-  podzielić się swoimi eskapadami,-  przeglądać i oceniać przygody innych użytkowników, – poznać interesujących ludzi mających podobne doświadczenia i dzielących te same pasje.

JAK DZIAŁA WAY2A

Serwis Way2A jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować podając adres email. Własnym kontem można zarządzać dodając zdjęcie, motto lub informacje szczegółowe, analogicznie do popularnych serwisów społecznościowych. W tym przypadku osiągnięcia użytkownika (ilość przebytych kilometrów, tras, prędkości) przedstawione będą na wykresach i w tabelkach. Klikając ikonę „dodaj trasę“ użytkownik ma możliwość sam opracować trasę ręcznie dodając kolejne punkty lub zaimportować ją bezpośrednio z urządzenia GPS. Way2A umożliwia także pobieranie tras na urządzania GPS. Widok 3D daje możliwość obejrzenia trasy w trójwymiarowym, fotograficznie dokładnym terenie. Dostępne są np. mapy topograficzne (dla wspinaczek górskich), samochodowe czy widoki z satelity. Jest pełna dowolność co do zamieszczanego opisu trasy i zaznaczania punktów, godnych uwagi. Jeśli zachwyciła nas kawa w małej, nikomu nieznanej kawiarence we Włoszech, odnaleźliśmy bezludną plażę na drugim końcu świata, mamy przemyślenia odnośnie ekwipunku potrzebnego w tropikach, to możemy taką wiedzą się podzielić. Dla pilnujących swojej prywatności istnieje również opcja tras prywatnych, których treść jest zachowana tylko dla danego użytkownika. Way2A w zakładce Eventy będzie informował użytkowników o atrakcjach takich jak spływy kajakowe, biegi na orientacje, loty balonem, wyprawy safari, itd.

CO WYRÓŻNIA WAY2A

Portal Way2A startuje w 6 wersjach językowych (Polski, Rosyjski, Hiszpański, Angielski, Francuski i Chiński). Będzie dostępny i promowany również zagranicą, umożliwiając wymianę doświadczeń ludziom z całego świata. Portal jest łatwy w nawigacji i wygodny w obsłudze. Oszczędza czas, ponieważ jest kompatybilny z portalami społecznościowymi takimi jak Facebook, Twitter, oraz Picassa i Google Panoramio (pobór zdjęć). Way2A zawiera wygodne aplikacje. Jedną z nich jest wyszukiwarka, w której można szukać podróży zgodnie ze słowem kluczowym. Wygodną opcją jest przeszukiwanie bazy według kwoty, którą możemy przeznaczyć na wyjazd (liczona w USD). Funkcja „spakuj plecak“ pozwoli zasymulować pakowanie w daleką podróż i skompletowanie niezbędników na daną podróż. Portal przewiduje użytkowników o różnym poziomie aktywności. Najbardziej zasłużeni będą nagradzani badge-ami trip ambassador, expert, traveller, Way2A team.

PARTNER STRATEGICZNY

W lutym 2011 – Serwis Way2A  pozyskał partnera strategicznego markę The Four Elements, który jest sponsorem nagród dla konkursów organizowanych na stronie Way2A. TFE jest producentem wysokiej jakości odzieży outdoorowej.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z programu 8.1

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem