World Usability Day 2011 za nami!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

17 listopada 2011 we Wrocławiu odbyła się piąta edycja konferencji poświęconej użyteczności stron www. Tematem przewodnim tegorocznego World Usability Day była edukacja. Organizacją wydarzenia zajęła się agencja Janmedia Interactive i blog Webusability.

17 listopada 2011 we Wrocławiu odbyła się piąta edycja konferencji poświęconej użyteczności stron www. Tematem przewodnim tegorocznego World Usability Day była edukacja. Organizacją wydarzenia zajęła się agencja Janmedia Interactive i blog Webusability.

Konferencja stanowi część światowego cyklu, obchodzonego rokrocznie w drugim tygodniu listopada, którego inicjatorem jest UPA – Usability Professional’s Association. Celem Wold Usability Day jest budowanie świadomości oraz promocja projektów i rozwiązań użytecznych, przyjaznych i zorientowanych na użytkownika. W tym roku do udziału w konferencji zaproszono specjalistów usability z Polski i z zagranicy. Wydarzenie, które podzielono na dwie części – warsztatową i wykładową – otworzyły zajęcia praktyczne zorganizowane w równoległych, zamkniętych sesjach na poziomach podstawowym i zaawansowanym.

Początkujący uczestnicy mieli do wyboru dwa warsztaty. Na zajęciach Jakuba Mielczarka z Janmedia Interactive mogli dowiedzieć się jak praktycznie stosować metody i narzędzia wykorzystywane przy projektowaniu zorientowanym na użytkownika, a u Wiesława Koteckiego (Use Lab), który występował w duecie z Dominikiem Paszkiewiczem (Akces Lab), jak łączyć użyteczność oraz uniwersalną dostępność informacji i usług. Osoby posiadające wiedzę w tematyce usability sprawdzały swe umiejętności u Rolfa Molicha z Dialog Design. Natomiast zainteresowani tematyką projektowania na urządzenia mobilne mogli ją zgłębić u Jakuba Andrzejewskiego i Macieja Wrzalika z BL Stream. Po warsztatach rozpoczęła się główna część konferencji – prelekcje. Otworzył ją Nail Pawley z Foolproof, który w swojej prezentacji tłumaczył istotę poznania i zrozumienia potrzeb użytkownika w kontekście międzykulturowym. Następnie wystąpiła Anna Liszewska z Janmedia Interactive, opowiadająca o wpływie User Centered Design na rzeczywistość. Dodatkowo, w mini konkursie dla pilnych słuchaczy, rozdała licencję Axure. Wiesław Kotecki natomiast wytłumaczył jak powinno wyglądać i jaką rolę spełnia projektowanie do wielu kanałów komunikacji i sprzedaży. W drugiej części wykładów gość specjalny – Rolf Molich z Dialog Design – wpunktował mity w testach z użytkownikami. Z kolei Jakub Andrzejewski z BL Stream opowiadał o swoich doświadczeniach z mobilnymi prototypami interaktywnymi. Konferencję zamknął wykład Sebastiana Daum’a z Fortune Cookie Poland ukazujący praktyczne wykorzystanie metody szacowania wydajności systemu człowiek-komputer o nazwie KLM (Keystroke-Level Model). Oficjalną część konferencji zamknięto losowaniem książek, które można było wygrać w zamian na wypełnienie ankiety oceniającej wydarzenie. Tegoroczny World Usability Day można zaliczyć do najważniejszych konferencji w branży usability. Wysoki poziom merytoryczny potwierdzili zaproszeni do współpracy prelegenci z Polski i zagranicy. W tym roku każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie, czego dowodem była wysoka frekwencja, zarówno podczas warsztatów, jak i części wykładowej. W różnorakich konkursach rozdano dwie licencje Axure i trzy licencje JustProto oraz kilkanaście książek tematycznych ufundowanych przez wydawnictwo Helion. Prezentacje i video  z konferencji będą już niedługo dostępne na stronie http://wud2011.pl/program.xml Relacja fotograficzna jest dostępna na fan page’u wydarzenia: https://www.facebook.com/wudwroclaw

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem