Xevin Investments inwestuje w komputerowych lekarzy

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Na celowniku jednego z największych funduszy inwestycyjnych znalazła się tym razem firma świadcząca usługi pogotowia komputerowego. Xevin Invesmtents wspólnie ze spółą Xi Investment, odpowiedzialną między innymi za sukces GPS24.pl, ibroker.pl czy pixers.pl, zainwestowały w spółkę PCDOC.

Na celowniku jednego z największych funduszy inwestycyjnych znalazła się tym razem firma świadcząca usługi pogotowia komputerowego. Xevin Invesmtents wspólnie  ze spółą Xi Investment, odpowiedzialną między innymi za sukces GPS24.pl,  ibroker.pl czy pixers.pl, zainwestowały w spółkę PCDOC.

PCDOC to ogólnopolskie pogotowie komputerowe działające na zasadach franczyzy. Usługi świadczone są zarówno online jak i offline. Pomysł znalazł się w kręgu zainteresowań jednego z największych funduszy inwestycyjnych oraz spółki z wieloletnim doświadczeniem w branży ecommerce. Radosław Czyrko, Partner Zarządzający w Xevin Investments podsumowuje inwestycję: „ PCDOC  to kolejny pomysł, który spotkał się z naszym zainteresowaniem. Widzimy duży potencjał, jak również zapotrzebowanie klientów na tego typu usługi. W chwili obecnej chcemy postawić na działania marketingowe oraz rozbudowę sieci franczyzowej, która obecnie liczy 13 oddziałów obsługujących ponad 30 miast”.

Drugim udziałowcem i pierwotnym inwestorem w fazie zalążkowej w projekcie PCDOC jest spółka Xi Investment, na czele której stoi Maciej Białek: „PCDOC to nasza pierwsza inwestycja o działaniu nie tylko online, ale i offline, i nie wykluczamy podobnych inwestycji opartej na zasadzie stabilnej sieci usługowej na ziemi oraz jej wsparciu poprzez sprzedaż usług online”.

Pozyskany kapitał ma zostać przeznaczony głównie na budowę działu handlowego, który zajmie się sprzedażą abonamentów na obsługę IT dla firm z sektora MSP, działania marketingowe oraz rozbudowę sieci naziemnych punktów franczyzowych. Szymon Retecki, Prezes PCDOC tak podsumowuje inwestycję: „ PCDOC to mobilni lekarze komputerowi, gotowi do działania o każdej porze. Naszym celem jest stworzenie ogólnopolskiej marki, oferującej stałą, wysoką jakość usług informatycznych. Dzięki pozyskanym inwestorom będziemy w stanie to zrobić.”

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem