Xevin Investments otwiera swój pierwszy oddział w Rumunii

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Xevin Investments, jeden z aktywniejszych graczy wśród funduszy venture captital, rozszerza działalność, kierując swoje inwestycje w stronę Europy Wschodniej.

Xevin Investments, jeden z aktywniejszych graczy wśród funduszy venture captital, rozszerza działalność, kierując swoje inwestycje w stronę Europy Wschodniej.

Na czele rumuńskiego zespołu stanął Marcin Janicki, związany od 2005 roku z rynkami Europy Wschodniej. Za swój cel obrał wyszukiwanie projektów ecommercowych, ale i tych opartych na nowych technologiach. Fundusz już od pewnego czasu obserwuje potencjał nie tylko rumuńskiego rynku, ale również bułgarskiego, węgierskiego i chorwackiego.

Pierwszym krokiem w zagranicznej ekspansji funduszu będzie intensywne pozyskiwanie partnerów z rynku bałkańskiego. O planach rozwoju opowiada sam Janicki: – Wejście na rynki Europy Wschodniej to z jednej strony duże wyzwanie, a z drugiej naturalne następstwo rozwoju Xevin Investments. Z dużym doświadczeniem zbudowanym na rodzimym rynku ruszamy na poszukiwania innowacyjnych projektów online, z zakresu ecommerce i nowych technologii. Interesują nas niszowe pomysły, gdyż wierzymy w to, że Internet nie jest jeszcze wyeksploatowany w 100%. Kolejnym etapem naszej ekspansji będzie dywersyfikacja działań i skierowanie portfela funduszu w stronę rynku nieruchomości.-

Xevin Investments to fundusz venture capital specjalizujący się w nowych mediach, technologiach, Internecie i telekomunikacji. Kilkunastoletnie doświadczenie i wiedza założycieli, nabyte w najdynamiczniejszych polskich firmach internetowych, świadczą o przewadze strategicznej funduszu w Europie Wschodniej. Portfolio Xevin Investments to przede wszystkim spółki ecommercowe i oparte na nowych technologiach, w tym m.in. Red Sky, Highclass.pl, Gametrade czy iSecure.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem