Yomoli.com – czat wykorzystujący geolokalizację

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Jak poznać osoby z okolicy bez ruszania się sprzed komputera? Wystarczy skorzystać z Yomoli. Dzięki temu serwisowi można poznawać sąsiadów, wymieniać opinie na terenie osiedla, rozmawiać z ludźmi z tej samej uczelni czy biurowca.

Jak poznać osoby z okolicy bez ruszania się sprzed komputera? Wystarczy skorzystać z Yomoli. Dzięki temu serwisowi można poznawać sąsiadów, wymieniać opinie na terenie osiedla, rozmawiać z ludźmi z tej samej uczelni czy biurowca.

Portal działa pod adresem www.yomoli.com od marca 2011 roku. Oferuje zupełnie nowe podejście do czatu internetowego. Dzieje się to za sprawą wykorzystania geolokalizacji, która pozwala rozmawiać ze sobą użytkownikom z tego samego rejonu.

Po wejściu na stronę i określeniu lokalizacji, użytkownik jest widoczny dla pozostałych osób z okolicy. Może poznać swoich sąsiadów, z którymi do tej pory nie było okazji porozmawiać. Na uczelni szybko odnajdzie inne osoby, które podzielą się wrażeniami z kolokwium lub podpowiedzą gdzie najczęściej integrują się studenci. W biurowcu bez  problemu wyszuka kompana do lunchu. Yomoli oferuje proste i skuteczne narzędzie do komunikacji, pozwalające na zachowanie pełnej anonimowości.

Yomoli to nie tylko ludzie, to również miejsca. W okolicy można utworzyć dowolne miejsce, zaprosić do niego znajomych lub udostępnić je wszystkim użytkownikom. Do portalu można przenieść ulubioną kawiarnię i w niej rozmawiać ze znajomymi lub utworzyć wirtualną halę sportową, która umożliwi umawianie się na piłkę nożną czy siatkówkę.

Portal powstał w celu ułatwienia komunikacji osobom, które chcą lepiej poznać swoją okolicę. Jak mówi Patryk Brożek, jeden z twórców serwisu: Brakowało takiego miejsca w sieci. Przed nami nikt nie stworzył narzędzia, które pozwalałoby na swobodną, błyskawiczną i przede wszystkim prostą komunikację w sąsiedztwie. Yomoli umożliwia zapoznanie się z okolicą i odnalezienie osób w jej obrębie. Stwarza to zupełnie nowe możliwości dla użytkowników.

W najbliższym czasie pojawi się również aplikacja na popularne smartfony, pozwalająca na korzystanie z aplikacji użytkownikom mobilnym.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem