Zaradny Student wystartował – żadne zadanie już nie straszne!

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

16 maja oficjalnie wystartował portal ZaradnyStudent.pl przeznaczony do ułatwiania studentom zdobywania unikalnej wiedzy oraz uzyskiwania pomocy w rozwiązaniu konkretnych, studenckich zadań.

16 maja oficjalnie wystartował portal ZaradnyStudent.pl przeznaczony do ułatwiania studentom zdobywania unikalnej wiedzy oraz uzyskiwania pomocy w rozwiązaniu konkretnych, studenckich zadań. Serwis jest portalem Q&A umożliwiającym każdemu użytkownikowi zadanie pytania o akademickim poziomie trudności, a dzięki wyznaczeniu ceny, którą zadający pytanie jest gotowy zapłacić za odpowiedź, społeczność portalu jest zainteresowana udzieleniem pomocy w rozwiązaniu problemu.

W serwisie Zaradny Student każda osoba zgłaszająca problem wyznacza cenę jaką jest gotowa zapłacić za pomoc w jego rozwiązaniu oraz termin do kiedy na nią oczekuje. Osoby posiadające wiedzę z zakresu zadanego pytania dostarczają odpowiedzi określając cenę za dostęp do niej. Bezpłatnie prezentowane jest tylko 20% treści. Zadający pytanie wybiera dowolne z proponowanych rozwiązań i kupuje w całości lub w częściach, jeśli nie jest pewny czy rozwiązanie jest tym czego oczekuje. Platforma oprócz zakupu całego rozwiązania umożliwia zakup 35% treści za 1/4 ceny zaproponowanej przez sprzedającego lub 50% treści za 1/2 ceny.

W systemie istnieje również możliwość publikowania rozwiązań w formie poradników. Osoba publikująca poradnik musi zdefiniować problem wraz z jego rozwiązaniem. Dostęp do rozwiązania  z poradnika można uzyskać w identyczny sposób jak do rozwiązania opublikowanego do pytania.

Weryfikacja osób dostarczających rozwiązania jest prowadzona poprzez system ocen i komentarzy wystawianych przez osoby, które zakupiły pełne rozwiązanie. Możliwe jest również zapoznanie się z jakich tematów konkretny użytkownik dostarczył najwięcej rozwiązań, które z nich zostały sprzedane oraz w jakiej ilości.

Atutem dla rozwiązujących jest fakt, że dostarczone rozwiązania, zarówno sprzedane jak i niesprzedane, będą zawsze dostępne do nabycia dla wszystkich użytkowników. Dzięki temu osoba pomagająca przygotowuje rozwiązanie raz, a  może je sprzedawać wielokrotnie.

Osoby zainteresowane udzielaniem pomocy mogą subskrybować informacje o nowych pytaniach pojawiających się w serwisie na kanałach RSS. W zależności od wybranego kanału pojawiają się w nich pytania na poziomach: wszystkich nowych pytań, nowych pytań z konkretnego kierunku lub konkretnego przedmiotu. Z informacji o nowych pytaniach udostępnianych w kanałach RSS mogą korzystać również osoby niezarejestrowane w systemie.

Model biznesowy serwisu opiera się na procentowej prowizji od wartości sprzedanego rozwiązania pobieranej od sprzedawcy. Będzie ona w głównej mierze przeznaczana na pozyskiwanie nowych klientów poprzez promocję w internecie oraz prowizje dla partnerów polecających serwis w przygotowywanym programie partnerskim.

Inspiracją do powstania serwisu były portale Q&A umożliwiające uzyskanie pomocy w zadaniach domowych skierowane do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, w których za pomoc w rozwiązaniu zadania uzyskuje się punkty. Studenckie zadania mają jednak o wiele wyższy poziom trudności oraz pracochłonności dlatego punkty zostały zastąpione wynagrodzeniem.

Twórcą startupu Zaradny Student jest Jarek Bielawski, przedsiębiorca, były student, który po blisko 9-latach pracy w międzynarodowych instytucjach finansowych postanowił spróbować swoich sił w biznesie internetowym.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem